Jesteś tutaj: Start
14 listopada w Przedszkolu Samorządowym nr 6
odbył się IX Międzyprzedszkolny Konkurs
Polskiej Pieśni Patriotycznej
pod honorowym patronatem
Prezydenta Miasta Michała Litwiniuka.
Nasze przedszkole reprezentowały
dziewczynki z IV grupy "Niedźwiadki"
Ela Bystrzyńska i Pola Krasuska

Solistki wykonały utwór
"Na Polskiej Ziemi Śpiewamy"
za który otrzymały wyróżnienie.
Młodym artystkom gratulujemy !




Jesteśmy dumne z naszych dziewczynek i życzymy im kolejnych sukcesów.
Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do ich sukcesu.
Serdecznie gratulujemy!!!
W piątek 15 listopada 2024 roku
w Klubie Kultury Eureka - BCK24
odbyło się uroczyste wręczenie nagród
w 33 edycji konkursu recytatorskiego dla przedszkolaków
"WIERSZOBRANIE".
Nagrody Laureatom i wyróżnionym wręczył
Prezydent Miasta Michał Litwiniuk
oraz dyrektor BCK24 - Bialskie Centrum Kultury Zbigniew Kapela.
Z naszego przedszkola Komisja wyróżniła
Apolonię Krasuską
z grupy IV "Niedźwiadki"
za wiersz "Paweł i Gaweł"


Serdecznie gratulujemy Poli i życzymy dalszych sukcesów.





OGŁOSZENIE!!!
Drodzy Rodzice!
25 listopada na całym świecie obchodzony jest
"DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA"

Z tej okazji 25 listopada (poniedziałek)
również w naszym przedszkolu będziemy wspólnie świętować.
Prosimy aby dzieci w tym dniu przyniosły swoje ulubione pluszowe misie ,
bajeczki o misiach lub kolorowanki.
Zachęcamy, aby tego dnia dzieci ubrały się w „misiowych” kolorach
lub założyły coś z motywem misia – liczymy na kreatywne pomysły.
DZIĘKUJEMY!!!

UWAGA!!!
W środę 20 listopada świętujemy
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
z UNICEF.
Podejmowane w tym dniu różne aktywności,
będą wspaniałą okazją
do przyjrzenia się prawom dziecka
z perspektywy samych przedszkolaków.
Prosimy Rodziców by w tym dniu dzieci założyły
ubrania w niebieskim kolorze.

Zachęcamy rodziców do zapoznania się z prawami dziecka
oraz rozmów w domu z dziećmi na ten temat.
Poniżej link do filmiku dla dzieci:
Oraz prezentacje dla dzieci:
UNICEF_Polska_-_Twoje_Prawa_-_Dominik_odpowiada_na_listy.pdf
UNICEF_Polska_-_Ksiazeczka_o_prawach_dziecka_dla_najmlodszych_(1).pdf
Dziękujemy!!!

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny.
Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość.





8 listopada nasze przedszkole wzięło udział w kolejnej edycji akcji
Ministerstwa Edukacji Narodowej
„Szkoła do hymnu”.
Podobnie jak w ubiegłych latach wspólne odśpiewaliśmy
Hymn Narodowy
o symbolicznej godzinie 11:11.
Jak co roku była to podniosła i bardzo uroczysta chwila.
Udział w akcji wzmacnia poczucie przynależności narodowej i jest wyrazem
naszego szacunku wobec symboli narodowych.
Jest jednym z wielu działań podejmowanym w naszym przedszkolu,
mającym na celu kształtowanie wśród wychowanków
postawy patriotycznej oraz poczucia świadomości narodowej.
Serdeczne wszystkim dziękujemy za piękny i dumny udział w tegorocznej akcji.








Już po raz kolejny przystępujemy do akcji
Ministerstwa Edukacji Narodowej
i w ostatni dzień roboczy
przed Narodowym Świętem Niepodległości
o symbolicznej godzinie 11:11
zaśpiewamy
„Mazurka Dąbrowskiego”.
W ten sposób chcemy włączyć się we wspólne świętowanie
kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

W tym roku będzie to piątek, 8 listopada.
Bardzo prosimy, aby w tym dniu wszystkie przedszkolaki
przyszły ubrane na galowo.
Dziękujemy!!!


Światowy Dzień Adopcji przypadający 9 listopada,
jest okazją do podkreślenia,
jak istotną rolę spełniają rodziny adopcyjne
oraz podziękowania im za miłość,
wytrwałość i cierpliwość w wychowaniu dzieci.
Symbolem tego Dnia jest
„uśmiechnięta dłoń”.
Dłoń jest symbolem pomocy,
uśmiech oznacza radość,
a razem mają symbolizować radość z nowej rodziny.
W dniu 7 listopada naszym przedszkolu obchodziliśmy
ŚWIATOWY DZIEŃ ADOPCJI,
którego symbolem jest uśmiechnięta dłoń.
Jest to wspaniała okazja do popularyzacji idei adopcji w społeczeństwie
oraz uświadomienia jak ważną rolę spełniają rodziny adopcyjne.





PRZEDSZKOLAKI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI

W dniach od 6 do 8 listopada 2024 roku
w naszej placówce prowadzona będzie zbiórka
elektrośmieci w ramach akcji ekologicznej
„WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI”.
Punkty odbioru sprzętu:
- parking przy Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej (duże gabaryty),
- portiernia przy głównym wejściu do SP 5 (drobny sprzęt).
Dodatkowe materiały można znaleźć w linkach:
https://dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl/ciekawostki-ekologiczne/

W poniedziałek 30 września w naszym przedszkolu odbyło się wyjątkowe przedstawienie
z okazji Dnia Chłopaka.
Pani Basia wraz z podopiecznymi
Środowiskowego Domu Samopomocy TYP C
przygotowała bawiącą do łez interpretację
wierszy „Rzepka” J. Tuwima oraz "Paweł i Gaweł" Aleksandra Fredry.


Kolorowe stroje, zabawne teksty i wesoła muzyka to elementy,
które rozbudziły u dzieci wiele pozytywnych emocji
oraz dały mnóstwo zabawy, uśmiechu i energii na cały dzień.
Oczywiście nie zabrakło też małych, słodkich upominków.
Dziękujemy aktorom za występ i emocje tego dnia.
Wspaniale odegrane role na długo pozostaną w pamięci dzieci,
które z wielką radością uczestniczyły w przedstawieniu.





















Przedszkolaki z naszego przedszkola wzięły udział w konkursie plastycznym
"RODZINNIE NA ROWERACH".
Apolonia Krasuska
Krzysztof Krasucki
Marcelina Kazanowska
Zuzanna Mikiciuk
Konkurs został zorganizowany pod honorowym patronatem prezydenta
w Przedszkolu Samorządowym Nr 6 w Białej Podlaskiej.
20 września odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy
oraz nagrody jako podziękowanie za udział w konkursie.







Zachęcamy do rozwijania swoich pasji plastycznych.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Brawo!!!