Przedszkole Samorządowe nr 7 w Białej Podlaskiej
Ta strona używa plików cookies.
Polityka Cookies    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo AKCEPTUJĘ

 

 W naszym przedszkolu odbyło się wyjątkowe wydarzenie kulturalne!

Gościliśmy wspaniałych aktorów ze Środowiskowego Domu Samopomocy, którzy zabrali nasze przedszkolaki
 
w niezwykłą podróż do świata klasycznej literatury dziecięcej Jana Brzechwy i Aleksandra Fredry.
 
Dzieci miały okazję obejrzeć dwa wspaniałe, pełne humoru spektakle:
 
         „Paweł i Gaweł” – bawił do łez, a jednocześnie stał się dla maluchów ważną lekcją empatii i szacunku.
 
Przedszkolaki dowiedziały się, dlaczego warto żyć w zgodzie z sąsiadami i pamiętać o złotej zasadzie: „Nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe”.
 
         „Kaczka Dziwaczka” – roztańczone i niezwykle kolorowe przedstawienie o zwariowanej kaczce porwało dzieci do wspólnej zabawy.
 
Spektakl pokazał, że każdy z nas jest wyjątkowy, a inność może być piękna i ciekawa.
  Barwne kostiumy, chwytliwe piosenki oraz dynamiczna gra aktorska wywołały na twarzach dzieci mnóstwo uśmiechu i radosnych okrzyków.
 
Przedszkolaki nie tylko żywiołowo reagowały na przygody bohaterów, ale również brały aktywny udział w spektaklu!
 
Serdecznie dziękujemy artystom za tak wspaniały, pełen magii czas, który rozbudził w naszych podopiecznych miłość do teatru.
 
 
 

    Kochane Dzieci!

 

 

Z okazji Dnia Dziecka życzymy Wam tego co w życiu najważniejsze - zdrowia,

prawdziwych przyjaciół i samych radosnych i szczęśliwych

chwil spędzonych z kochającą rodziną.

  Niech każdy dzień będzie dla Was fascynującą przygodą

a Wasze dzieciństwo kolorowe i beztroskie.

Spełniajcie swoje marzenia, osiągajcie sukcesy, rozwijajcie swoje talenty,

a uśmiech i radość niech towarzyszy Wam każdego dnia!

Niech Wasze serduszka zawsze biją radośnie i beztrosko. 

 Niech te najpiękniejsze życzenia na Dzień Dziecka przypominają Wam,

jak bardzo jesteście kochane i wyjątkowe!

                                                                                        Pragniemy, by ten szczególny dla Was dzień był jak najbardziej radosny i słoneczny

 oraz  trwał jak najdłużej.  

   

Wszystkim Mamom z okazji Święta,

składamy najserdeczniejsze życzenia

dużo zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności 

oraz wielu chwil

przepełnionych radością i optymizmem.

Życzymy, aby każdego dnia na Waszych

twarzach gościł uśmiech,

a miłość, którą obdarowujecie swoje dzieci,

wracała do Was

przez cały czas, tak aby

Dzień Matki  trwał cały rok.

 

  W dniu 7 maja 2026 r. w Przedszkolu Samorządowym nr 7 im. Dębowa Kraina

w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Białej Podlaskiej

odbył się Międzyprzedszkolny Turniej Wiedzy o Polsce „Kochamy Polskę”

pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Biała Podlaska Pana Michała Litwiniuka.

 Celem głównym wydarzenia było rozwijanie u dzieci poczucia tożsamości narodowej oraz zainteresowania Polską,

co wpisuje się w priorytety polityki oświatowej państwa w bieżącym roku szkolnym. 

W turnieju wzięły udział trzyosobowe drużyny dzieci sześcioletnich

z przedszkoli z terenu miasta Biała Podlaska.

Wśród konkurencji konkursowych znalazło się, m.in.: zaznaczanie na mapie ważnych polskich miejsc,

odpowiedzi ustne na pytania konkursowe, zadania obrazkowe, układanie puzzli, rozwiązanie krzyżówki.

 Wychowankowie Przedszkola Samorządowego nr 7 im. Dębowa Kraina

w Białej Podlaskiej zaprezentowali krótką część artystyczną.

Za udział w turnieju dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki.

Z okazji Świąt Wielkanocnych

składamy najserdeczniejsze życzenia,

dużo zdrowia, nadziei i wszelkiej pomyślności.

Aby te Święta spędzone w gronie rodzinnym

stały się źródłem duchowego odrodzenia,

a wiara w nowe życie napełniła

serca wszystkich radością i pokojem.

Niech przyniosą wiele uśmiechu,

wzajemnego zrozumienia i chwil,

które na długo pozostaną w pamięci.

 

Wesołych Świąt!

DRODZY RODZICE!!!

2 kwietnia ( czwartek ) obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

Głównym przesłaniem tego dnia jest podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu,

natomiast motywem obchodów jest kolor niebieski.

W ramach solidarności z osobami ze spektrum autyzmu prosimy o ubranie dzieci na niebiesko,

symbolicznie okażemy w ten sposób naszą akceptację.

Dziękujemy

 

 Zapraszamy Was serdecznie w sobotę, 28 marca,

do naszej siedziby przy ul. Glinki 5 w Białej Podlaskiej:

🌿 Godz. 11:00 – 13:00 | Warsztaty tworzenia palm wielkanocnych
To czas na wyciszenie i skupienie.

 Używając naturalnych materiałów i kolorowej krepiny, dzieci stworzą unikalne palmy,

rozwijając przy tym sprawność swoich rąk i poznając piękne tradycje (koszt: 35 zł/os).

🐰 Godz. 14:00 – 16:00 | Malowanie wielkich królików (ponad 1 metr!)
Dla tych, którzy kochają tworzyć z rozmachem!

Wspólnie ozdobimy gigantyczne króliki z materiałów z recyklingu.

To doskonała okazja do współpracy i radosnej, artystycznej ekspresji (koszt: 50 zł/os).

Jako Fundacja wyróżniona ogólnopolskim Pucharem Recyklingu,

dbamy o to, by każda nasza praca była w zgodzie z naturą.

 Zapewniamy wszystkie materiały, bezpieczną atmosferę pełną uważności

oraz opiekę organizatorów którzy z pasją poprowadzą dzieci przez świat rękodzieła.

Chcemy, aby te warsztaty były dla Was i Waszych dzieci czasem wytchnienia,

bliskości i dumy z tego, co potrafią zdziałać ich własne ręce.

 Liczba miejsc jest ograniczona, abyśmy mogli poświęcić każdemu dziecku tyle uwagi, ile potrzebuje.

Dajcie nam znać, jeśli chcecie do nas dołączyć

 – wystarczy krótki telefon pod numer 798 183 307 lub wiadomość prywatna.

 Zróbmy razem coś magicznego i przywróćmy dzieciom radość z tworzenia w realnym świecie!

Z ciepłymi pozdrowieniami,
Zespół Fundacji Kreacja Magia Rąk

 

 W ramach akcji "Kruche życie" nasze przedszkole odwiedził ratownik WOPR.

W ramach akcji zostały przeprowadzone warsztaty edukacyjne z przedszkolakami.

 Podczas spotkania rozmawiano z dziećmi o zagrożeniach

związanych z wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne.

Dzieci poznały zasady działania sprzętu będącego na wyposażeniu ratowników WOPR

oraz  podstawowe zasady bezpieczeństwa nad wodą zimą.

 

Dziękujemy za niezwykle wartościowe spotkanie.